Yüksek Gerilim ve Trafo

Service which is rendered without joy helps neither the servant nor the served. But all other pleasures and possessions pale into nothingness before service which is rendered in a spirit of joy.

Yüksek gerilim trafosu yüksek gerilim hatlarında kullanılır. Bu trafolar, bağlı oldukları devrelerde bulunan primer gerilimini beklenen ölçüde küçültmeye yararlar. Sekonder terminallerine bağlı olan aletlerin beslenmesine olanak sağlayan araçlar, aynı zamanda onları yüksek gerilimden izole eder.

Elde ettiği enerjiyi güvenli sınır değerine düşürme işlemini gerçekleştiren yüksek gerilim trafosu, yüksek dağıtım ve güç iletim sistemlerinde gerilimlerin makul düzeye düşürülmesi için çalışır. Birincil devrenin ikincil devre gerilimine aktarılmasına olanak sağlayan bu cihazlar, kendisine bağlı olan araçların enerjilenmesine olanak tanır.

Voltmetre ve sayaç enerji analizörü gibi araçların enerji ile dolmasına yardımcı olan yüksek gerilim trafoları, güvenli çalışma ortamlarının sağlanması için oldukça gereklidir. Çok fazla sayıda sarımlı ince tellerden meydana gelen primer sargıları vasıtasıyla faz toprak ve faz faz arası gerilim işlemleri gerçekleştirilir.

x

Get A Quote